foto1
Κάθε παιδί είναι μια πεταλούδα! Έχει την δυνατότητα να κάνει πολλά ταξίδια,να γνωρίσει πολλούς κόσμους.. Τα φτερά της πεταλούδας ίσως να είναι μικρά κι ασχημάτιστα..Όμως υπάρχουν, είναι εκεί. Ρόλος του γονέα & του παιδαγωγού είναι να τα φροντίσει, να δείξει στο παιδί με αγάπη, υπομονή & με το δικό του παράδειγμα πώς μπορεί να τα χρησιμοποιεί & αυτά σιγά σιγά θα μεγαλώσουν & θα δυναμώσουν!

ΕΛΛΗΝΙΚΗ   ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΚΟΙΝ:

6/θ Δημοτικό Σχολείο Ν. Στύρων

Θέμα: «Ευχαριστήρια επιστολή»

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του 6/θ Δημοτικού Σχολείου Νέων Στύρων με την παρούσα επιστολή, εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες μας στον Εμπορικό, Βιοτεχνικό και Επαγγελματικό Σύλλογο των Ν. Στύρων, υπό την προεδρία της κ. Αγγελικής Αραπάκη, για την ευγενική χορηγία των 200 Ευρώ προς διευκόλυνση, τα οποία θα καλύψουν βασικές ανάγκες του σχολείου μας, τόσο του Δημοτικού, όσο και του Νηπιαγωγείου όπως:

1.Αγορά και τοποθέτηση τριών (3) Στόρι Αλουμινίου 25μ. στο Νηπιαγωγείο.

2.Τοποθέτηση δύο (2) πινάκων λευκών μαρκαδόρου (που μας αγόρασε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας), τα μερεμέτια και τα βαψίματα που ακολούθησαν στις αντίστοιχες αίθουσες Δ΄ και Ε΄.

Η παρούσα επιστολή αποτελεί ελάχιστη ένδειξη εκτιμήσεως έναντι της αξιόλογης και αξιέπαινης πράξης τους.

Αυτές οι πράξεις συμπαράστασης και αλληλοβοήθειας θεωρούμε ότι, σε αυτήν την δύσκολη οικονομική συγκυρία, θα πρέπει να αναδεικνύονται, ώστε να γνωρίζουν όλοι ποιοι στηρίζουν με τις πράξεις τους το μέλλον της χώρας μας, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!! Τέτοιες ενέργειες αποτελούν παράδειγμα προς μίμηση και ευχόμαστε να βρεθούν και άλλοι μιμητές.

Τους ευχαριστούμε θερμά!!!

ΗΛΙΟΔΡΟΜΙΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ